Když je to tak trochu jinak...

30. dubna 2008 v 21:55 |  Scerr Recia Ghae (zrušeno)
Uběhli asi dva měsíce. Všude se zbrojí- u těch potvor z podzemní, i mých starých dobrých městech. Z začátku jsem se nemohla vůbec hýbat. Ale co tě nezabije, to tě posílí. Ta rána v břiše byla opravdu hluboká, ale Kreelniw mě dost brzo přinutil vstát a snažit se rozhýbat. Kreelniw je Zero- potkala jsem ho na jedné výpravě. Pořád se ptá, proč jsem se vzdala starých stradic- asi to zní divně, ale Kreelniw za svůj život vystřídal asi padesát podob a přísně se drží starého jeskyního života (o těch dračích kostech u něho doma se raději ani nezmiňuju- má rád svou jeskyni).
Pod šaty mám pořád ten protivný obvaz. První dny jsem se jen tak belhala kolem Lasanitu, ale neodvážila se tam jít. Abych to upřesnila- o tomhle všem jsem přemýšlela už dávno. Už v době, kdy na mě začali útočit ty potvory. Takhle Strify přece ohrožovat nemůžu! Kreleniw za mnou přišel do Lasanitu, zrovna když jsem skoro umřela. Ale jak už Kreleniw řekl, nikdo není tolik mrtvý, aby nešel oživit. A tak žiju dál, ani nevím jak.
Od rána do večera chodím. Kreleniw mě pořád pohání, abych se hodně hýbala. Někdy to dost bolí, v noci tvrdě spím, jak jsem vyčerpaná. Chci domů! Do svý postele! Ke svýmu oblečení! Střílet ze svýho magnum! Spát se Zackem! Obejmout svoji dceru! Jít jí na taneční vystoupení, jako každá správná matka! Být dobrou tchyní jejímu klukovi! Vařit jí zeleninový závitky! ,,A co být, když ty se vrátit k začátku?" ptá se Kreleniw pokaždé, když si začnu takhle stěžovat. Jeho slovník obsahuje hodně slov, ale mnohé jsou jiným jazykem, nebo se jinak překládají- občas mu ani já nerozumím. Tohle ovšem znamená: A co bude, když se vrátíš zpátky? Toho se právě bojím- lžu své vlastní dceři, své největší lásce a vlastně teď zrazuju i své vlastní město! Čestnost se mě rozhodla opustit... Jak by Strify vzala, kdybych se jen tak najednou objevila doma. Ne, opravdu ji ani Zackovi nechci přivodit mozkovou mrtvici a zařídit jim pobyt v Bohnicích! Navíc tady ani žádný Bohnice nejsou!
Zranění se začalo hojit. Kreleniw mě nutí koupat se v opravdu ledové vodě, která pramení vzadu v jeho jeskyni. Podél břicha mám obrovskou ránu, zašitou obyčejnou jehlou a nití, což Kreleniw udělal ještě když jsem byla mimo. Když si sundám obvaz, hrozně to bolí, někdy i s obvazem, hlavně v noci. Nemůžu ani spát na břiše. V noci mě ve snech pronásledují vlkodlaci a upíři. Ráno mě bolí břicho. Ale Kreleniw do mě přesto cpe každé ráno vydatnou snídani. Nejřív spoustu bylinek- umí tak hustý bylinkový čaj, že se to spíš nazvat bylinky s vodou. Pak většinou maso- po tomhle asi taky budu vegoš! A nakonec opět bylinky- pochváleni buď výrobci ovocného pytlíkového čaje.
Začaly mě pálit oči a svědí mě ruce a nohy. Drbu se, ale jenom co to Kreleniw zaregystruje, už přicházejí ty jeho ledové koupele a ta kaše, kterou si musím po sobě mazat hned nato. Už jsem se zmiňovala o tom, že bych ráda navštívila svoji koupelnu?
Kreleniw někam odešel a dva dny mě nechal samotnou. Vrátil se s mladým kluke, tak Zerem. Řekl jenom: ,,To Geremni." a zase odešel. Geremni byl jeho pra pra synovec. Ty další dny, co byl Kreleniw pryč, se o mě staral. Ostříhal mi vlasy a na ránu mi lil cosi hodně pálivého. Říkal že je to francovka spojená s nějakými starými mastmi- jenom doufám, že z toho neudělali nějakou žíravinu.
Když se Kreleniw vrátil, začala se mi loupat kůže. Nejdřív kolem rány, na břiše a na hrudi, pak po celém těle. Kreleniw řekl, že je to normální. Jednou jsem u něj našla zrcadlo, zrovna když mě nikdo nekontroloval. Vyděsil mě můj vlastní odraz. Vypadala jsem jako stařena. Kůži na obličeji jsem měla úplně hnědou a oloupanou. Vlasy mi zešedly a podstatně ztmavly. Zuřila jsem. Ale jedna věc se tím vyřešila- takhle se před Strify ukázat přece nemůžu!
Asi se opravdu zblázním- studená voda, migréna, masti, bylinky, jídlo, obvazy... Geremni se mě snaží utěšit, ale copak to nechápe? Jsem zrůda... A blázním... a stýská se mi...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Asmar Lady Asmar | 9. června 2008 v 10:49 | Reagovat

35 bodů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama