Nepřátelé vevnitř

27. dubna 2008 v 16:49 | Princezna Asmar z Lasanitu |  Princezna Asmar z Lasanitu
,,Lady!?" vytrhl mě ze snu hlas jednoho z bojovníků a mého přítele Lexe. Nebylo pozdě, ale den před tím jsem byla na týden na výpravě s Michaelem.
,,Co se děje?" řekla jsem ospale
,,Vstávej a podívej se sama" zazněl hlas Michaela, který právě vešel do pokoje. Jeho hlas zněl velmi vážně, proto jsem zpozorněla a rychlou chůzí přešla k oknu....
Okamžitě jsem to viděla.... V centru města byla jednoduše řečeno mela... Byli tam vlkodlaci a blížili se tam i upíři....
Dřív než jsem stačila zareagovat řekl Lex vážně:,,Podle našich zpráv je tam i Scerr a Strify..."
Tiše jsem zaklela a začala ihned jednat. ,,Lexi vzburcuj všechny, které stačíš do 5 minut posbírat. Sejeme se venku..."
,,Už se stalo." řekl ,,Několik mužů už jde ven"
,,Tím líp" řekla jsem a popadla jsem meč. Ani jsem se nepřeclékla, prostě jsem šla v hnědých šatech, které jsem předtím na sebe dala.
Venku už čekali bojovníci, kteří byli ochotní jít.... Beze slova jsem vběhla do jejich čela s Michaelem v patách a vydali jsme se na cestu... Díky bohu, že Lasanit není příliš rozlehlí jinak nevím kdy bychom tam dorazili ještě před tím než by zabili polovinu obyvatel... Mezitím tam už dorazili i upíři. Okamžitě jsem svým mužům dala pokyn k útoku. Nevík kolik jsem jich zabila a zranila než jsem to zahlédla.... Scerr ležela nehnutě na zemi a vedle ní se právě zhroutila Strify. za pár to už dozabili i zbytek vlkodlaků a upírů.
Michael přišel ke mě a pohlédl na Scerr. Mlčky mě objal a políbil na čelo.
,,Má paní..." řekl Lex
,,Postarej se prosím aby Strify, Zacka i Nikolase zavedli do nemocnice a Scerr tam odvez taky.... Strify už se postará o její pohřeb." řekla jsem a podívala se na tu spoušt co tu zůstala....Nejen že tu byli mrtví zlí upíři a vlkodlaci, ale i obyvatelé Lasanitu. Scerr nebyla jediná. Do očí se mi vedrali slzy. ,,Jak mohli přijít až sem?!" řekla jsem polohlasem ,,Ta havěť se až sem nikdy neodvážila, k tomu sme jim dali dobrý důvod. Tak proč teď? Tímhle si rozpoutali peklo. Nedám jim pokoj dokud se poslední zbytky jejich rasy neodstěhují na stovky kilometrů od lidských obydlí....." Pak jsem zase hlas zpevnila a řekla jsem tak aby mě všichni slyšeli: ,,Postarejte se o zraněné a mrtvé řádně pohřběte! Pokud si do čtyřiadvaceti hodin nepřátelé nezažádají o vydání těl těch nestvůr tak je spalte!"
,,Ano paní!" ozvali se jednohlasně hlasy bojovníků....
Pak na mě Michael pohlédl ,,Chceš jim vyhlásit válku?"
Pohled jsem mu oplatila a řekla jsem tvrdým hlasem ,,Není třeba... Oni už jasně dali najevo, že chtějí dobré věci vymítit z tohohle světa. A začínají naším městem"
,,Když ted Stefan vytáhl do boje proti Kraile nejsme dost silní." odpověděl Michael klidným hlasem
,,Požádám Barson o pomoc. Margareta pomůže... Za chvíli to totiž dojde i k nim. A to si nenechají líbit..."
Michael mě objal přes ramena a takhle jsme šli zpět do domu..... Celou noc jsme pak nespali. Já nemohla z hlavy vyhnat obrázek Scerr jak tam tak leží a Michael měl starost o mě....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 11. března 2010 v 12:02 | Reagovat

Ještě kdybych věděla nebo si pamatoval kdo je Scerr a Strify, tak bych na tom byla líp ;)
Jinak ale velmi dobrá část

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama