Richardovy starosti

12. července 2009 v 19:01 | Irimë Nyss |  Irimë Andůlinë
*z pohledu Richarda*

Cítím, že přicházejí špatné dny. Nejednou jsem měl vize, že se okolo potulují skřeti, což je teď dost pravděpodobné. A Irin se ještě pořád nevzchopila úplně, aby nám pomohla nebo aby alespoň mohla vzdorovat. Sice je silná, ale ne dostatečně, aby zvládla přeměnu a nemá cenu riskovat její zdraví nebo život, i když ona sama to vidí jinak. Jenže je příliš mladá na to, aby věděla, že není vhodné riskovat přespříliš. A já, jakožto podstatně starší už vím, že ji musím chránit a hlavně udržet naživu. Nejen pro vyšší účely, ale i pro sebe. Nedokázal bych ji podruhé vystavit nebezpečí, že zemře, ale tehdy s tím skřetem jsem neměl ani tušení, co se děje.

Dost už s tím, minulost je minulostí a ani já nezmění svou vlastní minulost, i kdybych chtěl sebevíc, a to na sebe nejsem nijak pyšný. To ale nebývá nikdo, když musí udělat něco takového. Radši pryč od tohohle, vzpomínky nejsou zrovna příjemné.

Měli bychom se začít připravovat, že Irin nám nepomůže ničím ze svých zchopností a mám taky obavy, že se s ní něco děje. Je teď taková zvláštní, uzavřená. Možná se jí dotklo, že ji nenecháme chvilku o samotě, ale je to nutné pro její bezpečí. Kdybych měl absolutní jistotu, že nikde v okruhu sto kilometrů není žádný skřet ani jiná havěť včetně Kraily, tak ji nechám osamotě. Ale tuhle jistotu nemám a tak ji o samotě nechat nemůžu. Snad to někdy pochopí. Je mi líto, že některé věci musím dělat proti její vůli, ale mně doopravdy nic jiného nezbývá.

Ona ještě neví o tom, co se děje, ale se zbytkem její rodiny už jsme to celkem detailně probrali. Bude nejlepší, když v případě napadení s ní zůstanu já a Aerin, není jisté, co se vlastně stane či nestane. Morwen s Túrionem půjdou ddo bitevní vřavy, i když bychom všichni tři byli rádi, kdyby zůstali ve městě a ne aby šli před hradby. Oni ale mají svou hlavu a dost odvahy či bláznovství na to, aby neposlechli moudrých rad a šli se pokoušet o Smrt.

Další možností je přivolat mou paní, ale je otázka, jestli by nechtěla něco na oplátku. nebo někoho. Mohla by nám vyhrát celou bitvu, ale mohla by chtít mnoho životů od nás za to, že nám dopomohla k vítězství. Arasis by mohl povolat nezkrocené draky z lesů, močálů a hor, aby nám pomohli ochránit svobodu této země.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama